Głogów

Jest to jedno z najstarszych miast w Polsce, pierwsze wzmianki pochodzą już z 845 roku. W 1253 roku Głogów otrzymał prawa miejskie. Przez wiele wieków miasto przechodziło pod różne panowania, wśród zabytkowych budynków widać wpływy Niemieckie, Czeskie i Polskie. Po II wojnie większość budynków została zniszczona przez bombardowana. Nowo odbudowane Stare Miasto jest bardzo unikalne, łączy odbudowane budynki i nowoczesne kamienice, które są wybudowane na podstawie przedwojennych planów. W bliskim sąsiedztwie starówki znajduje się Zamek Książąt Głogowskich, a w nim odnaleziony skarb, charakterystyczny "Różowy Most" oraz wiele obiektów sportowych jak pływalnia, aquapark i boiska. Całość Starego Miasta okalają mury obronne będące pozostałością obwarowań miejskich oraz Twierdzy Głogów (Festung Glogau). 

Strona miasta Głogowa

Wzgórza Dalkowskie 

Wzgórza Dalkowskie to formacja utworzona przez przemieszczający się lodowiec, która rozciąga się od Doliny Bobru aż po Obniżenie Ścinawskie. Charakterystyczne łagodne pagórki tworzą idealne warunki do turystyki pieszej i rowerowej. W okolicy Willi za Dębami znajduje się wiele atrakcji turystycznych związanych ze Wzgórzami Dalkowskimi m.in. : Zabytkowy kościół w Jakubowie, góra św. Anny w Dalkowie, sanktuarium w Grodowcu. Mnogość ścieżek i tras pozwala na wyruszenie już od samej bramy Willi za Dębami. Przykładowe trasy można znaleźć tutaj

Sport i Rekreacja

Na terenie miasta Głogowa zbudowano kompleks basenowo-sportowy. Znaleźć tu można aquapark z saunami i pływalnią, Spa, odkrytą część basenową z boiskami do gry w piłkę siatkową. Dodatkowo znajdują się tutaj boiska do piłki nożnej, korty tenisowe z oświetleniem, czynne 24 godziny na dobę oraz trasa wyścigowa dla rowerów BMX/Four-Cross . 

Informacje oraz cennik znajdują się na stronie MZKS Chrobry Głogów

Winnice

Miłośnicy wina mogą się nim rozkoszować w lokalnych winnicach. Tutejsze warunki sprzyjaja zakładaniu winnic, które ciągną się od Zielonej Góry aż po Głogów. 

Polecamy winnicę w Jakubowie oraz w Nowej Soli.   

W poszukiwaniu adrenaliny

Głogów to również świetne miejsce dla ludzi lubiących adrenalinę. Nigdy niewykorzystany komin elektrociepłowni posłużył fanatykom skoków na linach za bazę do stworzenia najżywszej w europie konstrukcji do skoków na linie (nie bungee). Dodatkowo skok zapewnia najdłuższy czas swobodnego spadania na świecie, który wynosi 8 sekund. Rezerwacje i dokłdny opis można znaleźć na stronie Dream Jump. Amatorzy bardziej "przyziemnych", aczkolwiek również zawierających skoki sportów mogą spróbować swoich sił na lokalnym torze do motocrossu. Jest to największy w Europie naturalny tor  motocrossowy.